Kronplatz

Region wypoczynkowy Kronplatz

Dalekie i rozległe przestrzenie dzikiej przyrody, uśpionej pod grubą warstwą śnieżnego puchu, czekają w regionie wypoczynkowym Kronplatz na miłośników zimy – narciarzy, wędrowców w rakietach śnieżnych lub na nartach skiturowych, przemierzających płaskowyże i podchodzących na wyniosłe szczyty. Każdy znajdzie tu swój ulubiony szlak!

Dzień spędzony na stoku w ośrodku Kronplatz w Dolomitach będzie spełnieniem marzeń wszystkich narciarzy. Góra o łagodnie opadających zboczach, ulokowana między Brunico/Bruneck, San Vigilio/St. Vigil oraz Valdaora/Olang, z szerokimi, nieporośniętymi stokami narciarskimi, na których wytyczono 119 km tras obsługiwanych przez 32 supernowoczesne wyciągi, plasuje się w czołówce topowych zimowych ośrodków w Południowym Tyrolu.

Ośrodki narciarskie Klausberg i Speikboden tworzą razem Skiworld Ahrntal. Jeden wspólny karnet otwiera dostęp do 74 km tras i 21 wyciągów, w strefie od 950 do 2510 m n.p.m.

Połączone atrakcje i możliwości ośrodków Kronplatz, Klausberg i Speikboden są niewyczerpanym źródłem wspaniałych przeżyć dla starszych i młodszych. Trudno w skrócie opisać, jak wiele różnorodnych atrakcji i form aktywności jest w stanie zaoferować ta rozpieszczana przez zimę kraina, bezapelacyjnie nr 1 wśród zimowych ośrodków Południowego Tyrolu.

Doskonałe warunki narciarskie i doskonała kuchnia to najlepsza kombinacja. Czy jest poza Południowym Tyrolem drugie miejsce na świecie, gdzie domowe, wiejskie jedzenie, zaczarowane śródziemnomorskimi wpływami, owocuje oryginalnymi i wyśmienitymi potrawami i produktami?

Zapierające dech widoki na góry najeżone 83 trzytysięcznikami, rozpościerające się ze Skiworld Ahrntal, zapraszają narciarzy na zimowy spektakl w niepowtarzalnej scenerii. W przeciwieństwie do Skiworld, Kronplatz zachwyca panoramicznym widokiem na wszystkie strony świata, obejmującym Dolomity – światowe dziedzictwo UNESCO – oraz główny grzebień Alp.

W San Vigilio-Dolomites miłośnicy sportów zimowych mogą cieszyć oko widokiem Dolomitów, zasługującym na uwiecznienie w albumie z najpiękniejszymi zdjęciami światowego dziedzictwa UNESCO. Sportowa dolina Tauferer Ahrntal, licząca aż 80 trzytysięczników, opleciona jest gęstą siecią szlaków do skitouringu i wędrówek w rakietach śnieżnych. 

Najlepszą formą odpoczynku od codziennej gonitwy będzie wycieczka nad bajecznie piękne jezioro Antholzer See w dolinie Antholzertal oraz wędrówka po przytulnych i gościnnych schroniskach w dolinie Gsieser Tal. Wokół ośrodka Kronplatz jest całe mnóstwo miejsc, które zachęcają do chwili odpoczynku przy stole. A przy stole – jak wiadomo – można: rozprostować nogi, pogawędzić, spróbować miejscowych specjałów, aby z nową energią ruszyć z powrotem do sportowych zajęć. 

Oferta regionu wypoczynkowego Kronplatz w Południowym Tyrolu dla miłośników narciarstwa biegowego to urzeczywistnienie marzeń o ideale: świeży, naturalny śnieg, drzewa przyozdobione czapami białego puchu, świetnie przygotowane i zawsze białe trasy o różnym stopniu trudności, przytulne gospody przy trasie, super wyposażone punkty serwisowe z wypożyczalniami oraz szkółki narciarstwa klasycznego! Region wokół Kronplatz jest częścią ogromnego kompleksu Dolomiti Nordicski – największej w Europie karuzeli tras do narciarstwa biegowego – i liczy 300 km tras. 

Wokół Kronplatz można wyodrębnić cztery sieci tras biegowych, z których każda na swój sposób kusi miłośników przyrody: Dolina Tauferer Ahrntal imponuje trasami wysokogórskimi w otoczeniu 80 trzytysięczników, centrum biathlonowe w dolinie Antholzertal gości wiele zawodów w ramach Pucharu Świata, z kolei cicha i malownicza dolina Gsieser Tal rozpieszcza słoneczną, 42-kilometrową trasą dla jeżdżących rekreacyjnie, a w San Vigilio-Dolomites narciarze biegowi zapuszczają się w samo serce Dolomitów! 

Ski Resort Speikboden Ski Resort Klausberg Ski Resort Kronplatz Brunico Valdaora San Vigilio - Dolomites Val Casies-Monguelfo-Tesido Valle Anterselva Chienes Terento Campo Tures Valle Aurina